Wystawa prac rzeźbiarskich i rysunkowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni

Opublikowany : 20.01.2017 r.

przenikanie wystawa

Do 31 stycznia w galerii Miejskiej Informacji podziwiać można wystawę prac rzeźbiarskich i rysunkowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni. „Przenikanie” to w dużej części powstałe w ostatnich latach prace dyplomowe ze specjalności formy użytkowe w specjalizacjach ceramika i metaloplastyka. Widzimy więc to, co na co dzień ukryte w pracowniach, do których nie raz mielibyśmy ochotę zajrzeć podczas spacerów w Orłowie.

Prace uczniów gdyńskiego Plastyka zabierają nas w świat wyobraźni, bajki, metafory. Zwiedzając wystawę spotkamy baletnicę sunącą przez życie jak łabędź, królika dwóch światów czy niemych nadludzi.

W realizacjach widoczne jest przenikanie się wyobraźni i elementów tworzonych na bazie obserwacji. Zawierają różne przestrzenie i emocje towarzyszące procesowi twórczemu – mówi Piotr Budziszewski, nauczyciel rysunku w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni.

W rysunkach przenikają się linie, płaszczyzny, kształty – to, co nierzeczywiste, indywidualne, subiektywne spotyka się z realnością. Z kolei język wypowiedzi w kompozycjach rzeźbiarskich oparty jest głównie na wykorzystaniu różnych technik i łączeniu materiałów o wyraźnym charakterze jak: brąz, stal, ceramika.

 

Miejska Informacja, ul. 10 Lutego 24, czynna jest w godz. 9-17 w dni powszednie oraz w soboty w godz. 9-15.

Wstęp wolny.