LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI 2016

Opublikowany : 07.06.2016 r.

cudawianki

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza na
LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI 2016

25 czerwca 2016 | Gdynia | Plaża Śródmieście + Park Rady Europy + Bulwar Szwedzki + Plac Grunwaldzki

Wydarzenie „LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki” zaprasza na malowniczą Plażę Śródmieście na koncert głównej gwiazdy tegorocznego powitania lata – NNEKI.

Legenda hip-hopu, Nas określa ją mianem “niezwykłej” i „niesamowitej artystki”. The Sunday Times okrzyknęło ją nową Lauryn Hill i oceniło jej debiutancki album jako „tak samo dobry jak „The Misceducation, Lauryn Hill”. A teraz, wielokrotnie nagradzana nigeryjska piosenkarka Nneka powraca – ze zniewalającym, czwartym albumem „My Fairy Tales”, pełnym rytmów reggae.

Urodzona i wychowywana w regionie Delty w Nigerii, Nneka Lucia Egbuna przeprowadziła się do Niemiec w wieku 19 lat, aby studiować antropologię na Uniwersytecie w Hamburgu. Podczas studiów, Nneka doskonaliła swój warsztat piosenkarsko-pisarski. „Opłaciłam swoje studia w Niemczech, dzięki koncertom granym na scenie undergroundowej”, mówi Nneka. „Pisałam od najmłodszych lat. Zwyczajnie zapisywałam swoje myśli i doświadczenia oraz wiele modlitw”.

Dzięki tekstom naszpikowanym polityką, Nneka szybko została okrzyknięta jednym z najmocniejszych głosów Afryki. W swoich utworach, artystka porusza mnóstwo problemów społecznych, w tym kwestię matczynej miłości, złamanego serca i szukania sprawiedliwości. Pracując bez wytchnienia w ciągu ostatniej dekady, Nneka wydała 3 albumy – Victim of Truth, No Longer At Ease oraz Soul Is Heavy. Jej singiel “Heartbeat” [2009] znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów UK Top 20 i został wykonany przez Ritę Ora.

Nneka nadal występuje na scenie i elektryzuje publiczność na całym świecie, gustującą w rytmach The Roots, Gnarlsa Barkleya, Nas czy Damiana Marleya. Artystka otrzymała nagrodę MOBO w dziedzinie najlepszej wokalistki afrykańskiej 2009 roku i nagrała piosenkę zatytułowaną Viva Africa, na potrzeby Mistrzostw Świata w RPA w 2010 roku. Ponadto, Nneka była gościem The David Letterman Show oraz BET’s 106 & Park. W 2014 roku, Nneka została członkiem jury czwartego sezonu “Nigeryjskiego Idola”.
Oficjalna strona wokalistki: www.nnekaworld.com

Występ artystki dopełnia line up głównej sceny muzycznej Cudawianków, który przedstawia się następująco:
20.00 koncert zwycięzcy konkursu
21.00 Taco Hemingway

Taco Hemingway

 

 

 

 

22.15 Ørganek

 

Organek

24.00 Nneka

 

Nneka
Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY!

KONTAKT dla mediów:
PR Manager
Katarzyna Smoła
pr@cudawianki.eu
Informacje:
www.cudawianki.eu
www.facebook.com/CudaWiankiGdynia

Organizator: Miasto Gdynia
www.gdynia.pl
www.gdyniakulturalna.pl