Wystawa fotografii „Ludzie, którzy budowali Gdynię”

Opublikowany : 26.02.2016 r.

Wystawa fotografii „Ludzie, którzy budowali Gdynię”

 

Niespełna dwa lata po odzyskaniu niepodległości i dostępu do morza w 1918 pojawiła się idea budowy portu. Zaowocowała powstaniem portu w Gdyni – jednego z najnowocześniejszych w Europie. Równolegle z tą inwestycją zaczęło wznosić się miasto. Początkowo stanowiące zaplecze gospodarcze dla rozwijającego się portu, z czasem stało się niezależnym organizmem o własnej tożsamości.

Do Gdyni przybywało coraz więcej osób, z których każda chciała mieć swój wkład w budowę portu i miasta. A polskie marzenie o oknie na świat urzeczywistniali nie tylko robotnicy, inżynierowie, architekci, ale również handlowcy, bankowcy, pracownicy administracji i wielu innych dziedzin życia społecznego.

Podczas jednej tylko wystawy nie sposób pokazać pełnego portretu szeroko rozumianej grupy budowniczych Gdyni. Około 40 osób, których sylwetki prezentujemy można nazwać jedynie ich przedstawicielami. Jest to oczywiście subiektywny wybór autorów wystawy, którzy mają nadzieję, że będzie ona impulsem dla zwiedzających do zastanowienia się na tym, kto jeszcze mógłby się znaleźć wśród ukazanych postaci.

 

Miejska Informacja, ul. 10 Lutego 24

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 9:00 – 17:00, sobota 9:00 – 15:00

Wstęp wolny.

Wystawa eksponowana będzie do 29.02.2016 r.